Nie lubię pisać o sobie. Serio jest to dla mnie bardzo trudne. Dlatego też pierwszy dzień wyzwania organizowanego przez W trampkach do celu jest dla mnie zdecydowanie najtrudniejszy. Ale skoro postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu to nie ma już odwrotu. Powiedziało się A to trzeba powiedzieć B! To zaczynamy!

7 faktów o autorce:

tutti frutti

1. Tutti frutti!
Osoby, które znają już wiedzą pewnie o co chodzi. Jestem wprost uzależniona od ich zapachów! Nie wyobrażam sobie prysznica bez tych aromatycznych żeli myjących. Moje ulubione zapachy to zdecydowanie wiśnia z czerwoną porzeczką i brzoskwinia z mango. Uwielbiam tez peeling liczi z rambutanem. Kremy do rąk też są godne polecenia. W tym wypadku dla mnie króluje ponownie wiśnia z porzeczką. Zapachów jest całe mnóstwo, kosmetyków również. Jeśli nie znacie to sprawdźcie koniecznie!

* zdjęcie pobrane z http://farmona.pl/produkty/pielegnacja-ciala/tutti-frutti/

2. Zumba
Podczas weekend nie miałam czasu dodać żadnego wpisu właśnie z powodu zumby. Miałam mega intensywny weekend taneczny. Dopiero powoli dochodzę do siebie – odkupuje się z natłoku informacji, czuje aż za dobrze moje wszystkie mięśnie 😉 Mimo zmęczenia jestem bardzo zadowolona- świetna energia, wpadająca w ucho muzyka, genialne choreografie! Czego chcieć więcej! Teraz mogę oficjalnie „powiedzieć”, że jestem certyfikowanym instruktorem zumby! 🙂

3. Kolejna rzeczą bez której ciężko mi się obejść są kawy smakowe (najlepiej jeszcze nie mielone ziarna) i herbaty. Jeśli chodzi o kawy to smaków i zapachów jest całe mnóstwo i każdy znajdzie coś dla siebie. Taka kawa z rana daje mi energetycznego kopa i nastawia pozytywnie od samego rana.
Jeśli chodzi o herbaty to przede wszystkich ziołowe- dzień bez mięty i rumianku dla mnie się nie liczy 😉 Oczywiście chętnie pijam również wszystkie smaki zielonej herbaty, a ulubienicą stała się niedawno herbata biała z cytrusami!

język niemiecki

4. Niemiecki
Pewnie dla niektórych to będzie zaskoczenie, ale z wykształcenia jestem nauczycielką j.niemieckiego. Jednak nigdy nie dane mi było zacząć uczyć  w szkole, gdyż od razu po studiach rozpoczęłam pracę z językiem szwedzkim. To już dłuższa historia 😉

5. Blog
Na pomysł bloga wpadłam przeszło dwa lata temu, ale jakoś nie zebrałam się w sobie, żeby zacząć. Teraz jak widzicie pomysł powrócił i możecie czytać między innymi ten właśnie wpis.

owsianka z borówkami

6. Owsianka
Pisząc o porannym rytuale wspomniałam, że to owsianka i wszelkie jej wariacje królują u mnie podczas śniadań. Mogę otwarcie przyznać, że mimo wielu pysznych pomysłów, inspiracji, większej ilości czasu na przygotowanie śniadania podczas weekendu z wielką chęcią wracam do owsianki. Może fakt, że za każdym razem ma inne dodatki i inaczej smakuje powoduje, że uwielbiam do niej wracać. Nie wiem z czego to tak naprawdę wynika, ale 1-2 dni odmiany przyjmuję chętnie. Po 3 dniach zaczynam się rozglądać, z czym by tu przygotować owsiankę 😉

7. Kryminały
No właśnie!! Ogólnie uwielbiam książki i kocham czytać, ale to kryminały najczęściej przyprawiają mnie o dreszczyk emocji. Ostatnio bardzo popularne stali się skandynawscy autorzy. Ja również z chęcią sięgam po twórczość Läckberg, Nessera, Andersa de la Motte, czy Åse Larsson. Dla osób chcących troszkę poznać szwedzkie realia ze zbrodniami w tle zachęcam do zapoznania się z książkami Mankella.

Uf! Jednak nie było tak strasznie! Wszystko super, ale jednak z ulgą stwierdzam, że zadanie ukończone 😉 W tym wyzwaniu pojawią się jeszcze dwa wpisy w tym tygodniu. Co jeden temat to ciekawszy! Zachęcam do zaglądania i czytania nie tylko moich wpisów. Zobaczcie co inni mają ciekawego do powiedzenia!

Pozdrawiam
a podpis

 

 

Follow

zBLOGowani.pl