Wraz ze zmianą czasu coraz bardziej zaczynam czuć oddech nadchodzącej zimy na karku. Nie lubię zimy w mieście. Wszędzie ciężko dojechać, trzeba odśnieżać auto, ubierać się ciepło. Do tego jeszcze jestem zmarzluchem!

Końcem października i początkiem listopada dopada mnie powoli znużenie, niechęć i ospałość. Znacie to uczucie, prawda? Wstajesz rano i jeszcze jest ciemno, wychodzisz z pracy i już jest ciemno. Brak słońca, brak pomysłów, brak ochoty na cokolwiek.

Jak się temu nie dać i pomimo paskudnej pogody za oknem być pełnym energii?

Postaw na sport!
Znajdź zajęcia, które Ci się podobają i wprawiają Cię w dobry nastrój. Moim wyborem najczęściej jest taniec. Jeśli szukasz możliwości aktywności w większej grupie osób to sprawdź jaką ofertę ma najbliższy klub fitness. Nie ma nic bardziej motywującego niż 15 osób ćwiczących z Tobą w rytm muzyki! Jeśli nie masz w pobliżu takiego miejsca nic się nie martw – w Internecie pełno jest filmów z ćwiczeniami w domu. Od jogi, pilatesu przez aerobic po aerobox. Zapewniam, że znajdziesz coś dla siebie!

Odkryj w sobie talent kulinarny
Może chodzą Ci po głowie jakieś przepisy, które chciałaś wypróbować, ale wcześniej nie było na to czasu? Ważniejsze było wyjście na świeże powietrze albo wycieczka za miasto. Teraz jest na to czas! Pięknie pachnące potrawy ocieplą ognisko domowe, a przyjemność płynąca z jedzenia z pewnością poprawi nastrój.

Nie zapominaj o muzyce
Posłuchaj ulubionych utworów, najlepiej tych żywiołowych. Jeśli nie możesz włączyć głośno muzyki załóż słuchawki. Z pewnością po paru minutach słuchania dasz się porwać jakiemuś hitowi! A jeśli jesteś bardziej opornym tancerzem to postukaj nogą do rytmu. Lepszy humor gwarantowany!

Sięgnij po książki
Długie jesiennie wieczory idealnie pasują na spędzenie czasu przy dobrej lekturze. Do tego jeszcze kubek ulubionej herbaty i domowe wypieki. Nic dodać nic ująć!

Urządź sobie domowe spa
Użyj do kąpieli pachnącego olejku, zrób sobie peeling i nałóż ulubioną maseczkę. Jeśli masz więcej czasu to możesz zrobić dodatkowo maskę na włosy lub je naolejować. Fajną kontynuacją spa będzie zapalenie zapachowych świeczek, włączenie spokojnej muzyki i zagłębienie się w lekturze.

Pobaw się ze swym psem
Piszę o psie, gdyż nie mam doświadczenia z innymi czworonożnymi przyjaciółmi rodziny. Zwierzęta wyzwalają w nas pozytywne emocje, łagodzą stres i napięcie. Ich szczera radość, gdy rzucasz im piłkę albo siłujesz się, udziela się. Jeśli nie masz ochoty na zabawę czasem wystarczy pogłaskać psa, czy go przytulić. Złe nastawienie zniknie zanim się obejrzysz!

To są moje sprawdzone sposoby na odegnanie jesiennej chandry. A jak to wygląda u Was?
a podpis

 

 

Follow

zBLOGowani.pl