W związku z tym, że zostałam wmanipulowana (oj tak!) przez zycieinspiruje.pl do grudniowych wyznań czeka Was teraz wpis o tematyce świątecznej ze mną w roli głównej. A raczej z moimi poglądami i wspomnieniami dotyczącymi Bożego narodzenia. Sam pomysł wyszedł od autorki bloga Matka Puchatka (serdecznie pozdrawiam 😉 i drogą nominacji dotarł również do mnie. To zaczynamy!

choinka

1. Najbardziej lubię w świętach…

Zdecydowanie pierwszy dzień Świąt. Kiedy już wszelkie stresy związane ze sprzątaniem, zakupami i przygotowaniem Wigilii opadną. Można wtedy spokojnie porozmawiać, nie martwiąc się, czy wszystko jest zapięte na ostatni guzik.

2. W świętach nie lubię…

Całej sztucznej atmosfery nakręcanej już od końca października przez sklepy, żeby zmaksymalizować zyski. Przez takie rzeczy prawdziwe Święta tracą wiele swojego uroku, bo co się nie obejrzymy to renifer, Mikołaj, świąteczne dania, a gdy nadejdzie czas Świąt mamy już przez to dość całego tego szumu.

3. Moja ulubiona potrawa wigilijna to…

Zdecydowanie pierogi z kapustą i grzybami mojej mamy. Do tego czerwony barszcz i mogę nie jeść już nic więcej! 🙂

4. Mój ulubiony świąteczny wypiek to…

Ciasta ogólnie lubię bardzo, więc ciężko powiedzieć, które najbardziej. Jeśli już to zdecydowałabym się na klasyki typu sernik (ale taki puszysty) i szarlotkę.

5. Trzy świąteczne sytuacje, które utkwiły mi w pamięci…

Nie przypominam sobie nic takiego wyjątkowo szczególnego, co utkwiłoby mi w pamięci. Jednak mam pewne obawy, że w tym roku ulegnie to zmianie ze względu na nowego członka rodziny, który ma słabość do zieleni. Mam nadzieję, że nie skończy się to tak jak na obrazku poniżej 😉

pies i choinka

6. Książka, którą kojarzę ze świętami…

Ze Świętami nie kojarzę żadnej konkretnej książki. Od zawsze był to jednak czas, gdy dużo czytałam ze względu na wolny czas. Szczególnie w liceum i na studiach w okresie świąteczno-noworocznym pochłaniałam spore ilości książek.

7. Pod choinką chciałabym znaleźć…

Nie pogardzę dobrą książką o jedzeniu, odżywianiu lub jakimś kryminałem. Chętnie przygarnę również jakieś sportowe ubrania lub ciekawą grę planszową.

To by było na tyle z mojej strony! 🙂

Pozdrawiam
a podpis

 

 

Do dalszej zabawy nominuję Julię z blogu Niemodelka oraz Anię z blogu Fitnesanka

 

Follow

zBLOGowani.pl